Belediye ve Müftülük vatandaşlara aşure dağıttı

Belediye ve Müftülük vatandaşlara aşure dağıttı
Belediye ve Müftülük vatandaşlara aşure dağıttı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde, cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıtıldı.Muharrem ayı dolayısıyla Kumluca...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde, cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Muharrem ayı dolayısıyla Kumluca Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen etkinlikte, merkez Eski Cami'nde cuma namazı sonrası cemaate aşure ikramı edildi.

Yaklaşık 2 bin kişilik hazırlanan aşure ikramı öncesi Eski Cami İmam Hatibi Adil Soyürk tarafından dua yapıldı. Daha sonra aşure kazanların başına geçen Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu ile vatandaşlara aşure dağıtımı yaptı.

 Başkan Hüsamettin Çetinkaya, her yıl değişik yerlerde Muharrem ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulunduklarını, bu yıl da bu ikramı cuma gününe denk getirerek cemaate dağıttıklarını söyledi.

İslam aleminde aşurenin ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Hem Muharrem ayı hem aşure günü hem de aşurenin dinimizde önemli bir yeri vardır. Biz de buradan yola çıkarak her yıl belediyemiz tarafından birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olması temennisiyle vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Ben etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.