Belediyeler arası proje yarışması sonuçlandı

Belediyeler arası proje yarışması sonuçlandı
Belediyeler arası proje yarışması sonuçlandı
- Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen proje yarışmasında, 5 kategoride dereceye giren projeler belirlendi

ANTALYA (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından, başarıyı teşvik etmek amacıyla düzenlenen proje yarışması sonuçlandı.

Kepez Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, AKBB ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığındaki jüri, 5 kategoride dereceye giren projeleri belirledi.

Belediyeler arasında başarıyı teşvik etmek ve hizmet kalitesini arttırmak hedefiyle düzenlenen yarışmaya 15 belediyeden 25 proje katıldı. Birliğe üye belediyeler arasındaki yarışma, İyi Yönetişim ve Kurumsal Gelişim, Çevre Koruma ve Geliştirme, Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Gelişim, Alt-Üst Yapı İşleri ve Ulaşım Hizmetleri ile İletişim Yönetimi kategorilerinde gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan tüm projeler, Antalya Kültür Merkezi'nde 28-31 Aralık 2015 tarihleri arasında sergilenecek. Serginin son günü düzenlenecek törenle belediyelere ödülleri verilecek.

Başkan Tütüncü, yarışmanın ilk kez yapıldığına belirterek, yerel yönetim anlayışının geliştirilmesi, belediye hizmetlerinin niteliğinin arttırılması ve kentlilik bilincinin güçlendirilmesini amaçladıklarını ifade etti.