Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman:

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman:
Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman:
- "(Yabancı oyuncu sınırının kaldırılması) Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurtdışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum"

ANTALYA (AA) -  Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yabancı transferdeki sınırlamanın kaldırılmasıyla ilgili, "Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurt dışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum" dedi.

Beşiktaş'ın yarın International Royal Cup kapsamında River Plate ile yapacağı hazırlık maçı için Alanya'ya gelen Orman, Alanya Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyaret etti.

Orman, burada yaptığı konuşmada, Beşiktaşlılarla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. 

İmkanı olduğu sürece her yere gitmeye çalıştığını  belirten Orman, "Bizim bir farklılığımız var. Biz farklıyız. Farklılığımızı göstermek için her derneğimizin olduğu ortamda herkesin o farklılığı göstermesini bekliyoruz" diye konuştu.

Yabancı transferdeki sınırlamanın kaldırılmasıyla ilgili bir soru üzerine Orman, Beşiktaş açısından sıkıntı olacak bir durum olmadığını ifade etti. Her duruma hazırlıklı olduklarını vurgulayan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yerli oyuncuya  yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü başarının Beşiktaş ruhunu taşımayan insanlar tarafından olabileceğine inanmıyorum. Onun için de Beşiktaşlı hisseden yerli oyunculara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Buna devam edeceğiz ama Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurt dışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum. Allah sonunu hayır eylesin."

Bir gazetecinin, oyuncu transfer edip, etmeyeceklerini sorması üzerine Orman, "Var. Bitmeden de açıklama yok" cevabını verdi.