Burdur'daki krom madeninde gaz zehirlenmesi

Burdur'daki krom madeninde gaz zehirlenmesi
Burdur'daki krom madeninde gaz zehirlenmesi
- Olayda hayatını kaybeden ve gazdan etkilenen işçilerin isimleri belli oldu

BURDUR (AA) - Burdur'un Yeşilova ilçesinde krom madeninde zehirlenerek hayatını kaybeden 2 işçi ile hastanede tedavileri süren 3 işçinin isimleri belirlendi.

İlçeye bağlı Düden köyündeki krom madeninde zehirlenerek hayatını kaybedenlerin, Ömer Özcan (35) ile amcasının oğlu Engin Özcan (34), gazdan etkilenen ve hastanede tedavi altına alınan işçilerin ise  Ali İhsan Özcan, İbrahim Örki ve Mustafa Örki oldukları tespit edildi. Tedavileri süren işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

AA muhabirine açıklama yapan Burdur Valisi Hasan Kürklü, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Toplam 15 işçinin çalıştığı madende, işçilerden ikisi öğle yemeğine çıkmayınca diğer işçiler durumdan şüpheleniyor. Bunun üzerine arkadaşlarını aramak için madene giden üç işçiden biri ile diğer iki işçiden biri hayatını kaybediyor. Kalan işçilerimiz ise yaralandı. Bize gelen ilk bilgilere göre olay gaz zehirlenmesinden kaynaklanmış. Olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatılacak."

Bu arada ölenlerin yakınları Yeşilova Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Jandarma ekiplerinin de maden ocağı çevresinde güvenlik tedbiri aldıkları ve madende çalışmaya ara verildiği gözlendi.