Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
- Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla Kaş ilçesinde tören düzenlendi

ANTALYA (AA) - Kaş ilçesinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulduğu programa, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hakan Öztürkmen, Belediye Başkanı Halil Kocaer, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, Kaş Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesinde devam etti.

İsmet Köroğlu Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ali Fuat Yılmazel, yaptığı konuşmada, Atatürk'ün vefatının yarattığı üzüntünün, tüm diğer dünya liderlerinin ölümünden daha sarsıcı olduğunu kaydetti. Yılmazel, "Dönemin gazeteleri ve devlet adamlarının konuşmaları O'nun ölümünün tüm dünya için büyük kayıp olduğunu göstermektedir. Büyük Önder, seni hiç unutmayacağız. İlkelerin çağdaşlaşma yolunda bizlere ve bizden sonra geleceklere rehber olmaya devam edecektir" dedi.

Kaş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, "Karanlıktan Aydınlığa" oratoryosunu sundu. 10 Kasım konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüller verildi.

Program, "Atatürk'ün sevdiği şarkılar" dinletisi ile sona erdi.