Büyükelçi Kudzmanas'tan Başkan Türel'e ziyaret

Büyükelçi Kudzmanas'tan Başkan Türel'e ziyaret
Büyükelçi Kudzmanas'tan Başkan Türel'e ziyaret
- Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kudzmanas: - "Güneş enerjisi ve teknoloji alanında işbirliği yapmak istiyoruz"

ANTALYA (AA) - Litvanya Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

Büyükelçi Kudzmanas, ziyarette yaptığı konuşmada, Antalya'nın Litvanya'da iyi bilinen bir şehir olduğunu söyledi.

Litvanyalı adamlarının Antalya'ya yatırım yapmak istediğine değinen Kudzmanas, "EXPO 2016'ya katılmayı düşünüyoruz. Karşılıklı yatırım fırsatları için iş adamlarından oluşan bir grubu sizin başkanlığınızda Litvanya'ya davet ediyorum. Ayrıca güneş enerjisi ve teknoloji alanında işbirliği yapmak istiyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Türel de her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Antalya'ya yatırım yapmak isteyen her kişi veya kuruma destek olacaklarını belirten Türel, şöyle konuştu:

"Üç ay içinde güneş enerjisi konusunda projemiz başlayacak. Şirketlerinizi bize yönlendirebilirsiniz. Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleşecek MIPIM Fuarı'nda Konyaaltı sahili, Boğaçayı, Kepez-Santral Mahallesi kentsel dönüşüm projelerimizi tanıtacağız. Antalya'nın çehresini değiştirecek bu projelere Litvanya'dan yatırımcıları davet ediyoruz. Ayrıca turizm ve tarım alanlarında işbirliği yapabiliriz."

Ziyaret sonunda Başkan Türel, Büyükelçi Kudzmanas'a ebrudan yapılmış bir tablo ve geleneksel Antalya reçeli hediye etti.

Kudzmanas'a ziyaretinde Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ataşesi Dovile Elvan ve Litvanya Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu Mine Hanım Okudur da eşlik etti.