Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
Büyükşehir Belediye Başkanı Türel:
- "Muhtarlarımızın vatandaşlara götürdüğümüz hizmette önemli rolleri var"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye olarak vatandaşlara götürdükleri hizmette muhtarların öneli rolü bulunduğunu bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kumluca'ya bağlı Beykonak Mahallesi'nde yaptırılan muhtarlık binasının açılış törenine, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Yıldırım, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Polat Kara, muhtarların mahallelerinde devletin temsilcisi olarak vatandaşların sıkıntılarından, yapılacak hizmetlerden sorumlu olduklarını, bundan dolayı muhtarlık görevinin önemli olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de hem siyasi düşünce hem de yerel yönetim anlayışı olarak kendilerinin muhtarlara büyük destek verdiklerini ve yürüttükleri hizmetleri muhtarlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye 'de ilk defa Muhtarlık Bilgi Merkezi (MUBİM) uygulamasını Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildiğini ifade eden Türel, kendilerinin muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda hizmet politikası belirlediklerini anlattı.

Türel, şöyle konuştu:

"Muhtarlarımızın vatandaşlara götürdüğümüz hizmette önemli rolleri var. Biz bu hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırabiliyorsak muhtarlarımızın desteğiyle sivil toplum örgüt temsilcilerimizle yapıyoruz. Bu anlamda Türkiye'de ilk MUBİM uygulamasını biz hayata geçirdik. Böylece Büyükşehir sınırlarımızın genişlemesiyle vatandaşlarımıza götürdüğümüz hizmet kalitesi de yükselmiştir. Antalya'da bir çok ilçemiz, sıcak karışım asfalta Büyükşehir Belediyemiz sayesinde kavuşmuştur. Hizmetlerimiz, imkanlarımız dahilinde daha da devam edecek."

Kumluca'da birçok hizmet yaptıklarını kaydeden Türel, devam eden bazı projeleri de olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Şimdi size beklediğiniz haberi, müjdeyi veriyorum. Kumluca'da Güzören, Erentepe, Belen, Yazır, Yeşilköy, İncircik, Yenikışla, Karacaağaç ve Adrasan mahallelerimizde su sorununun çözümü için yıl sonunda kadar ihalesini gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın maliyeti 60 milyon liradır. İnşallah 2016 yılında bu mahallelerimiz suya kavuşmuş olacak. Daha bitmedi, Adrasan'ın imar planı devam ediyor, onun da takipçisiyiz. Beykonak Mahallesi sahilimizde devam eden bir sahil projemiz var inşallah onu da en kısa sürede sonuçlandıracağız."

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da Beykonak'ın ilçenin en büyük mahalleleri arasında yer aldığını ve mahallenin bazı sorunları bulunduğunu söyledi.

Bu sorunların başında yolun geldiğini ifade eden Çetinkaya, "Seçimlerin ardından ilk olarak Beykonak Mahallemizin yollarında asfaltlama çalışması yaptık. Bu yıl da Büyükşehir Belediyemiz tarafından mahalle merkezimize sıcak karışım asfalt döküldü. Sahilde devam eden bir projemiz var. Hal kompleksimiz yanında bir projemiz devam ediyor" dedi.

Beykonak Mahalle Muhtarı Ramazan Selçuk da katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve emeği geçenlere teşekkür etti.