Büyükşehir Belediyesi, Gömbe'nin yollarını yeniledi

Büyükşehir Belediyesi, Gömbe'nin yollarını yeniledi
Büyükşehir Belediyesi, Gömbe'nin yollarını yeniledi
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kaş'ta Gömbe Mahallesi'nin yollarını sıcak asfaltla kapladı. Büyükşehir Belediyesinden yapılan...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kaş'ta Gömbe Mahallesi'nin yollarını sıcak asfaltla kapladı. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Antalya'nın en kalabalık yaylalarından Gömbe Mahallesi'nin yollarını 2 milyon liralık yatırımla sıcak asfaltla kaplandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile çalışmaları yerinde inceledi. Akdemir, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Gömbe'ye doğal güzelliğinden dolayı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ve bölgede inanç turizminin de yoğun olarak yaşandığını bildirdi.

Gömbe'nin toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir yer olduğunun altını çizen Akdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yaz aylarında çok kalabalık olan bir mahalle. Antalya'nın ve Kaş'ın en güzel yaylalarından bir tanesi. Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun çalışmalarla sıcak asfalt döküyoruz. Burada yapılan asfaltın maliyeti 2 milyon lira. 3 bin 500 kilometre yayla yollarımız var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam edecek."

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de yöre halkının sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ve Büyükşehir Belediyesiyle koordineli çalışarak, Gömbe'ye yeni bir yol kazandırdıklarını kaydetti.