Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
- Büyükşehir Belediyesinin işlettiği resmi ECP plakalı kırmızı otobüsler, Antray ve nostalji tramvayı Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı.

Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı'nda, bayramın birinci ve ikinci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek.

Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığında çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle arefe günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini daha da yoğunlaştıracak.

Zabıta ekipleri, arefe gününden itibaren bayram süresince Uncalı, Andızlı mezarlıklarında ve kurban kesim yerlerinde halkın, mezarları rahat ziyaret edebilmesi için gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini ALO 153 ve 249 50 70-249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.

- Kırmızı otobüs, Antray ve nostalji tramvayı ücretsiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi halkın bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına toplu ulaşımda vatandaşları sevindirecek bir karar aldı.

Büyükşehir Belediyesinin işlettiği resmi ECP plakalı kırmızı otobüsler, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı 4 günlük Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.

Ücretsiz ulaşım 24 Eylül Perşembe saat 06.00'da başlayacak, 27 Eylül Pazar saat 24.00'te ücretsiz ulaşım sona erecek. Öte yandan vatandaşlar ulaşımla ilgili yaşadığı her türlü sıkıntı ve sorunlar için Ulaşım Çağrı Merkezi 444 37 08 numaralı telefonu arayabilecek.

- ASAT'ta nöbetçi ekip

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı nöbetçi ekip bulunduracak. ASAT yetkilileri, herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabileceklerini kaydetti.

- İtfaiye görev başında

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, Antalya sınırlarında 41 grup, 580 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez Grup başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye ekipleri ve Kaleiçi ekibi, olası bir yangına karşı 24 saat hazır olacak.

Vatandaşlar, yangın ihbarını Alo İtfaiye 112 numaralı telefona bildirebilecek.

- Mezarlıklarda din görevlileri hazır

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı.

Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında arefe günü ve bayramda 16 din görevlisi vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak.