Büyükşehir Belediyesi, mesire ve park alanlarını ilaçladı

Büyükşehir Belediyesi, mesire ve park alanlarını ilaçladı
Büyükşehir Belediyesi, mesire ve park alanlarını ilaçladı
- Büyükşehir Belediyesi, haşere ve kenelere karşı mesire ve park alanlarında ilaçlama yaptı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, mesire alanları ve parklarda halk sağlığı açısından tehdit oluşturabilecek kene ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yaz sıcaklarının başlamasıyla Antalyalıların yoğun olarak mesire alanları ve parklarda bulunduğunu ve bunun için halkın sağlıklı ve güvenli kullanımı için aralıksız ilaçlama yapılıyor.

Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü'nün koordineli olarak Lara Plajı, Sarısu, Topçam, Düzlerçamı gibi piknik alanlarında yapılan çalışmalarla halk sağlığına yönelik haşere ve sivrisinek tehditlerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda ekipleri, halkı kene ve haşere ısırıklarından korumak amacıyla plajlar, piknik alanları, mesire alanları ve yeşil alanlardaki sahipsiz kedi ve köpekleri yakalayarak bit, pire, kene gibi parazitlere karşı aşılarını yaptı. Aşı ve sağlık kontrolleri yapılan sokak hayvanları daha sonra tekrar alındıkları bölgelere bırakıldı.

 Ekipler, ayrıca halkın gönül rahatlığıyla piknik yapabilmesi için kene ve haşerelerin yuvalanabileceği bölgeler ve yeşillikler ilaçlandı. Çalışmalar, vatandaşları rahatsız etmemek için mesire alanlarının boş olduğu sabahın erken saatlerinde yapılıyor. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  kene

  ,

  kedi

  ,

  Büyükşehir

  ,

  Karşı