Büyükşehir Belediyesinden Ramazan Bayramı hazırlığı

Büyükşehir Belediyesinden Ramazan Bayramı hazırlığı
Büyükşehir Belediyesinden Ramazan Bayramı hazırlığı
- Büyükşehir Belediyesinin işlettiği kırmızı otobüsler, Antray ve nostalji tramvayı Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak

ANTALYA (AA) - Antalya  Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gerekli önlemleri aldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığında çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini yoğunlaştıracak.

Zabıta ekipleri, arife gününden itibaren bayram süresince Uncalı ve Andızlı mezarlıklarında halkın, mezarları rahat ziyaret edebilmesi için gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini 249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.

Büyükşehir Belediyesinin işlettiği resmi ECP plakalı kırmızı otobüsler, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında nöbetçi ekip bulunduracak. ASAT ile ilgili şikayetler, Alo ASAT 185 numaralı telefondan yapılabilecek.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, Antalya sınırlarında 36 grup, 580 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez Grup başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye ekipleri ve motorize ekipler, olası bir yangına karşı 24 saat hazır olacak. Vatandaşlar, yangın ihbarını Alo İtfaiye 112 numaralı telefona bildirebilecek.

Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında arife günü ve bayramda 16 din görevlisi vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak.