Büyükşehir makine parkına 15 milyon liralık araç

Büyükşehir makine parkına 15 milyon liralık araç
Büyükşehir makine parkına 15 milyon liralık araç
- Antalya Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Şube Müdürlüğü araç parkı 15 milyon lira değerinde 39 yeni araçla güçlendirildi - Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Önümüzde bir hedef var, bir yıl içinde kırsal alandaki yollarımıza 100 milyon liralık yatırım yapmak istiyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kırsal alandaki yollar için bir yıl içinde yaklaşık 100 milyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Şube Müdürlüğüne ait makineleri araç parkı 15 milyon lira değerinde 39 yeni araçla güçlendirildi.

Yeni satın alınan iş makinelerinin tanıtım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 6360 sayılı Kanun ile Büyükşehir Belediyesinin sahil sınırının 40 kilometreden 640 kilometreye çıktığını ve belediye hizmet alanının genişlediğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak yeni hizmet verilecek kırsal kesimdeki yolları yenilemek için önce sathi kaplama daha sonra da sıcak asfalt yapacaklarını anlatan Türel, "Kırsal alandaki yolların kendimize ait bölümlerini 5 sene içinde sıcak asfalta dönüştürmek gibi bir hedefimiz var" diye konuştu.

Türel, söz konusu hedef çerçevesinde bir yıl için kırsal alandaki yollar için 100 milyon liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini bildirdi. 

Genişleyen hizmet ağı içinde makine parkının güçlendirilmesinin gerektiğini kaydeden Türel, şöyle konuştu:

"Aslında göreve gelir gelmez hem doğu hem de batı ilçelerimizde kiralama yöntemiyle hizmet verme şansını zorladık. Fakat bazı bölgelerde kiralayacak araç dahi bulamadık. Şimdi 15'i kamyon olmak üzere toplam 39 sıfır iş makinesini Büyükşehir Belediyesine kazandırıyoruz. Reklama girmesin markalarını ben söylemeyim fakat hepsi alanında dünyanın en iyi markası. KDV'si ile yaklaşık 15 milyon liralık yatırımı yapmış bulunuyoruz."