Büyükşehir zabıtasından ayakkabı boyacılarına operasyon

Büyükşehir zabıtasından ayakkabı boyacılarına operasyon
Büyükşehir zabıtasından ayakkabı boyacılarına operasyon
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, yerli ve yabancı turistleri rahatsız ettikleri tespit edilen ayakkabı boyacılarına...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, yerli ve yabancı turistleri rahatsız ettikleri tespit edilen ayakkabı boyacılarına yönelik çalışma yaptı. Sandıklarına el konulan ayakkabı boyacılarına cezai işlem uygulandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhuriyet Meydanı, Kapalı yol, Güllük, Atatürk Caddesi gibi turistlerin yoğun olduğu bölgelerde yapılan çalışmalar neticesinde 13 ayakkabı boyacısına müdahale edildi.

Zabıta ekiplerini fark eden boyacılardan birinin ayakkabı sandığını parkta bulunan çiçeklerin arasına sakladığı görüldü. Zabıta ekipleri de sandığı boyacının sakladığı yerden alarak el koydu.

Bazı kişilerin Antalya'ya yakışmayacak bir takım davranışlarda bulunarak kentin imajına zarar verdiğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Kavurkacı, şunları kaydetti:

"Bunların başında ayakkabı boyacısı görüntüsünde yerli yabancı turistleri rahatsız edenler geliyor. Ayakkabı boyamadıkları halde turistlerden ücret talep ediyorlar hatta bazılarını zorluyorlar. Antalya'nın imajını zedeliyorlar. Bunlara yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. Ayakkabı sandıklarını alarak, cezai işlem uyguladık. Hem Antalya'ya gelen turistlerin sağlıklı bir şekilde dolaşması hem de kentin imajına zarar veren bu tür faaliyetler sonlandırmak adına önemli bir çalışma."