Çallı Kavşağı'na asma köprü

Çallı Kavşağı'na asma köprü
Çallı Kavşağı'na asma köprü
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Çallı Kavşağı'na da asma köprü yapacağız. Karayollarımız ile birlikte projelendiriyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Çallı Kavşağı'na asma köprü yapacaklarını bildirdi.

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğinde (AESOB) Servisçiler Odasının düzenlediği istişare toplantısına katılan Başkan Menderes Türel, trafikle ilgili yeni müjdeler verdi.

Sürücülerin trafikte çektiği çileyi yeni yapılan kavşak ve yol yatırımları ile azalttıklarını anlatan Türel, "Yeni yatırımlarımız sırada. Yakında başlayacak. İlk defa burada açıklıyorum. Çallı Kavşağı'na da asma köprü yapacağız. Karayollarımız ile birlikte projelendiriyoruz" dedi.

Üst geçişli kavşak haline getirilen Gazi Bulvarı Kepez Belediyesi önündeki kavşağın da yer altından geçirileceğini anlatan Türel, şöyle konuştu:

"Bu önemli kavşak, tünel geçişle Kepez Belediyesi istikametine doğru yel altından geçilecek. Yer altından hiç ışıksız dümdüz Varsak istikametine, sola dönüş yapılarak Sakarya Bulvarı'na gidilebilecek. Bu yatırımların hepsi Antalya için, sizler için. Sizler trafikte ömür tüketiyorsunuz. Sizin trafikte çektiğiniz çileye yaptığımız yatırımlarla önemle cevap veriyoruz."

Göreve geldiklerinden bu yana Antalya'yı "şantiyeye çevirdiklerini" belirten Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Antalya'nın her yerinde bir eser yükseliyor. Her tarafı adeta büyük bir yatırım hamlesiyle karşı karşıya. Yapacak çok işimiz var diyorken kaybedilen bir 5 yılın daha açığını kapatmak zorundayız. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Bir bakıyorsunuz Antalya'dayım, bir bakıyorsunuz Strazburg'da Avrupa Konseyi'nde Türk Milli Heyet Başkanı olarak görev yapıyorum. Bir bakıyorsunuz dünyanın bir ucunda Kanada'da Antalya'yı temsil ediyoruz. Sizin için gece gündüz çalışıyoruz çalışmaya devam ediyoruz. Sizler bize güvendiniz bize inandınız Antalyalılar olarak bizi göreve getirdiniz. Biz de bu memlekete hep birlikte hizmet borcumuzu ödemek durumundayız o yüzden çalışıyoruz, çalışacağız."