"Çanakkale gezisi" ödüllü öğrencilerden teşekkür ziyareti

"Çanakkale gezisi" ödüllü öğrencilerden teşekkür ziyareti
"Çanakkale gezisi" ödüllü öğrencilerden teşekkür ziyareti
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Çanakkale gezisiyle ödüllendirilen 31 öğrenci ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Çanakkale gezisiyle ödüllendirilen 31 öğrenci ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Kumluca Belediyesi tarafından Çanakkale Savaşlarının 100. yılı dolayısıyla ilçe genelinde "Çanakkale Şehitlerine Mektup" konulu yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan ve değerlendirme sonucu dereceye giren 31 öğrenci, Çanakkale gezisiyle ödüllendirildi.

Çanakkale gezisine giden öğrenci ve öğretmenleri, Başkan Çetinkaya'yı makamında ziyaret ederek, teşekkür etti.

Arkadaşları adına konuşan Furkan Sevili, günümüz gençliğinin 100 yıl önce yaşanan Çanakkale Savaşları hakkındaki düşüncelerini ortaya koymalarını sağlayan Çetinkaya'ya teşekkür etti.

Yarışma kadar sonundaki ödülün de anlamlı olduğunu ifade eden Sevili, şöyle konuştu:

"Yarışmaya katılırken sonucunda nasıl bir ödül olduğunu bilmiyorduk. Dereceye giren arkadaşlarımızla sıradan bir yarışma ödülü bekliyorduk. Ancak Belediyemizin bize Çanakkale gezisi hediye etmesi, bizim için çok daha anlamlı ve yarışmanın ruhuna uygun oldu. Bize bu fırsatı sağlayan, emeği geçen öğretmenlerimize, arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum."

Başkan Çetinkaya da gençliğin Çanakkale ruhu iyi anlayabilmeleri, vatanı kanlarını, canlarını vererek emanet eden şehit ve gazilere vefa borcunu ödeyebilmek adına böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Bu mukaddes emaneti en iyi şekilde korumak, şehitlerimizin yaşadıklarını içimizde hissetmek ve aziz hatıralarına saygı göstermek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Gençlerimiz içlerindeki duyguları kaleme aldılar. Bizde belediye olarak öğrencilerimizi yarışmanın amacına uygun olarak Çanakkale gezisiyle ödüllendirdik."

Daha sonra Çetinkaya, öğrencilere Kumluca Belediyesi kültür yayınlarından hediyeler verdi.