"Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek Projesi" tamamlandı

"Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek Projesi" tamamlandı
"Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek Projesi" tamamlandı
ANTALYA (AA) - Antalya Valiliği tarafından Çanakkale Savaşı'nın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla planlanan, "Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin...

ANTALYA (AA) - Antalya Valiliği tarafından Çanakkale Savaşı'nın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla planlanan, "Çanakkale'de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek Projesi"nin başarılı bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

Antalya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 7 Ocak 2015 tarihinde uygulanmaya başlayan proje kapsamında, il genelinde 980 kişinin Çanakkale gezisine götürüldüğü ve şehitliklerin gezdirildiği, Çanakkale Savaşlarında şehit olan Antalyalı bin 40 şehit için bin 40 hatim okunduğu, ayrıca okullarda 7 bin 617 öğrenciye Çanakkale Savaşları temalı film ve slayt gösterisi yapıldığı kaydedildi.

Ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Çanakkale Savaşları temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması yapıldığı ve dereceye giren 18 öğrenciye ödül verildiği kaydedilen açıklamada, ayrıca Çanakkale Zaferi Fotoğraf Sergisi açıldığı, Çanakkale Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturulduğu ve yapılan tüm organizasyonlara yaklaşık 100 bin kişinin dahil olduğu ifade edildi.