Ceneviz Koyu'ndaki kaçak yapılar mühürlendi

Ceneviz Koyu'ndaki kaçak yapılar mühürlendi
Ceneviz Koyu'ndaki kaçak yapılar mühürlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ceneviz Koyu'nda gerçekleştirilen denetimde...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ceneviz Koyu'nda gerçekleştirilen denetimde kaçak yapılar mühürlendi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa, Adrasan Mahallesi Ceneviz Koyu'nda kaçak yapı denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde, Beydağları Sahil Milli Parklar sınırlar içinde ve birinci derece doğal sit alanında kaçak yapılan yapılar hakkında tutanak tutularak mühürlendi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, belediye sınırları içinde kesinlikle kaçak yapıya müsaade etmeyeceklerini, bu konuda ilgili birimlerin denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, Ceneviz Koyu'nda gerçekleştirdikleri denetimlerde de Beydağları Sahil Milli Parklar sınırı içinde yer alan ve birinci derece doğal sit alanı olan bölgede kaçak yapılaşma tespit edildiğini ifade eden Çetinkaya, yapılar hakkında tutanak tutulduğunu ve mühürlendiğini belirtti.

Çetinkaya, "Belediyemiz sınırları içinde, hiç kimsenin kanuna aykırı kaçak yapılaşma yapmasına müsaade etmiyoruz. Bu konuda ekiplerimiz denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyorlar. Tespit edilen kaçak yapılar hakkında tutanak tutarak konu belediye encümenimize geliyor. Burada alınacak karar doğrultusunda, kaçak yapılaşma yapanlar hakkında hem suç duyurusunda bulunuluyor hem de ceza işlem uygulanıyor" dedi.