"Çeşnibahar" yeni sezona hazırlanıyor

"Çeşnibahar" yeni sezona hazırlanıyor
"Çeşnibahar" yeni sezona hazırlanıyor
- Muratpaşa Belediyesi'nin gönüllülerden oluşan tiyatro ekibi Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, yeni sezonda Gıvır, Saç Ayağı ve Şeyh Bedrettin oyunlarıyla seyirciyle buluşacak

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, yeni sezona üç oyunla hazırlanıyor. 

Kadına yönelik şiddetin mizahi bir dille anlatıldığı "Koca Yasa" oyununu bu sezon yurtiçi ve yurtdışında izleyiciyle buluşturan gönüllü kadınlardan oluşan topluluk, yeni sezonda Gıvır, Saç Ayağı ve Şeyh Bedrettin oyunlarını sahneleyecek.

Dutlubahçe Kültür Merkezi'nde haftanın beş günü çalışmalarını sürdüren Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, yeni oyunları 56 mahallede sahneye koyacak.

- Gösterimler ekimde başlıyor

Yeni sezon sahneye koyacakları Gıvır, Saç Ayağı ve Şeyh Bedrettin oyunlarına 45 kadınla hazırlandıklarını belirten topluluğun sanat koordinatörü Hilal Nesin, oyunları ekim ayından itibaren tüm mahallelerde oynayacaklarını söyledi.

Nesin, 2016'nın Mart ayı içerisinde yurtdışı turnesine çıkacaklarını ifade ederek, "Hollanda, Belçika ve Almanya 'da oyunlarımızı oynayıp Muratpaşa'nın adını dünyaya duyuracağız. Topluluğumuzda yer almak isteyen bayanları bekliyoruz" dedi.