Cezevinde rahatsızlanan mahkum, kaldırıldığı hastanede öldü

Cezevinde rahatsızlanan mahkum, kaldırıldığı hastanede öldü
Cezevinde rahatsızlanan mahkum, kaldırıldığı hastanede öldü
- 8 ay sonra tahliye olacak mahkumun, akciğer ve kalp rahatsızlığı olduğu öğrenildi

ANTALYA (AA) - Alanya  L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki bir mahkum kalp krizi şüphesiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Alanya Cezaevinde, akciğer rahatsızlığı ve kalp yetmezliği bulunan Adem Erdoğan (38) adlı hükümlü, kalp krizi şüphesiyle Alanya Devlet Hastanesine kaldırıldı.  2004 yılında 'Hürriyeti Tehdit' suçundan mahkum olan ve 8 ay sonra cezaevinden tahliye olacağı öğrenilen Erdoğan, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 

Mahkumun domuz gribinden öldüğüne yönelik söylentilere ise Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, "Alanya Cezaevinde tespit edilmiş bir bulguya rastlamadık" açıklamasını yaptı. Akciğerinden rahatsız bir mahkumun kalp krizi geçirmesi sonucu hastaneye kaldırıldığını dile getiren Tanrıseven, "Gribal enfeksiyonu da bulunan bu kişiden domuz gribi şüphesiyle örnek alındı. Bu testin sonuçlarını bekleyeceğiz. Ayrıca biz de her riske rağmen gerekli tedbirleri aldık" dedi.

Konuyla ilgili İlçe Sağlık Müdürlüğü ve sağlık kurumlarının çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürdüğünü dile getiren Tanrıseven, paniğe gerek olmadığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan'ın ağabeyi Süleyman Erdoğan ise kardeşinin ölümünden cezaevi ve hastane yönetimini sorumlu tutarak kardeşine zamanında müdahale edilmediği gerekçesiyle şikayetçi olacağını belirtti. 

Erdoğan'ın cenazesi ise Alanya Devlet Hastanesinden alınarak defnedilmek üzere Türkler Mahallesindeki aile mezarlığına götürüldü.