CHP Ankara Milletvekili Bilgehan:

CHP Ankara Milletvekili Bilgehan:
CHP Ankara Milletvekili Bilgehan:
- "CHP olarak koalisyon görüşmelerinde sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz"

ANTALYA (AA) -  CHP  Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, partisinin koalisyon görüşmelerinde sorumluluğunu yerine getirdiğini söyledi.

Bilgehan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantında, seçim sonuçlarının siyasi partilerce kabul edilmesi gerektiğini belirterek, Türkiye 'nin bu zamana kadar hiçbir seçimden sonra hükümetsiz kalmadığını ifade etti.

Partilerin koalisyon kurmak için bir hafta sürelerinin kaldığına dikkati çeken Bilgehan, "Seçimlerin bir şekilde tekrarlanacağına inanıyoruz. CHP olarak koalisyon görüşmelerinde sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Biz oy kaybetme pahasına da olsa öncelikle Türkiye'nin huzurunu düşündük. Gelinen sonuçta bizim gayretlerimiz sonuç vermedi" dedi.

- "Anayasanın ilk 4 maddesi CHP'nin vazgeçilmezidir"

Bilgehan, Anayasa'nın ilk 4 maddesi'nin CHP'nin vazgeçilmez ilkeleri olduğuna işaret eden Bilgehan, bunun dışında, çağdaş bir Türkiye için her fikre açık olduklarını anlattı.

Bilgehan, CHP'nin bugüne kadar durduğu yerin doğruluğuna inandıklarını vurgulayarak, "Koalisyon görüşmeleri eğer başarısızlıkla sonuçlandıysa diğer partilerin neden bir uzlaşmaya varamadıklarını açıklamaları gerekiyor. Biz üstümüze düşen görevi yaptık. Onlardan da neden bir hükümet kuramadıklarını açıklamalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Toplantıya, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, eski CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar ve İl Başkanı Semih Esen de katıldı.