CHP Antalya İl Başkanlığı Olağan Kongresi'ne doğru

CHP Antalya İl Başkanlığı Olağan Kongresi'ne doğru
CHP Antalya İl Başkanlığı Olağan Kongresi'ne doğru
- CHP İl Başkanı Esen, 26 Aralık'ta düzenlenen kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı

ANTALYA (AA) -  Cumhuriyet Halk Parti'si (CHP) Antalya İl Başkanı Semih Esen, 26 Aralık Cumartesi günü yapılacak il başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olduğunu söyledi.

Atatürk Parkı'ndaki bir kafede düzenlediği basın toplantısında, bu ayın 26'sında partisinin il başkanlığı seçimlerinin yapılacağını ifade etti.

Kendisinin de yeniden İl Başkanlığına aday olduğunu belirten Esen, yeniden seçilmesi halinde yapacağı projeleri anlattı.

Seçime 627 delege ve 5 adayla girdiklerini dile getiren Esen, adayların hepsini rakip olarak gördüğünü ve hiçbirini birbirinden ayırmadığını kaydetti.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Esen, halkın içinde olacaklarını ifade ederek, "Kırsal alan, kentsel alan analizleriyle ilgili ekipler oluşturulacak ve biz o kılcal damarlardan gelen sorunları irdeleyeceğiz, onlarla ilgileneceğiz. Yapay gündemlerin peşinde olmayacağız" dedi.

Esen, muhalefet ederken alternatifin de sunulması geciktiğine işaret ederek, "Gerçekten de yaptığımız ve söylediğimiz şeye herkesin hak vermesi lazım. Biz Boğaçayı Projesi konusunda doğru söyledik. 1 milyar liradan bahsediyoruz. Antalya'nın 1 milyar liraya yeni bir sahil ve yeni bir yat limanına mı ihtiyacı var, yoksa çok daha öncelikli ihtiyaçları mı var? Veya Çallı Kavşağında yapılacak üst geçit konusu da aynı" diye konuştu.