CHP Antalya Milletvekili Baykal:

CHP Antalya Milletvekili Baykal:
CHP Antalya Milletvekili Baykal:
- "1 Kasım seçimlerinde CHP güçlendirilmelidir. Halkımız 7 Haziran'da AK Parti'ye iyi bir ders vermişti, 1 Kasım'da aynı dersi tekrar almalıdır"

ANTALYA (AA) - Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kurban Bayramı dolayısıyla Kumluca ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bayramlaştı.

Deniz Baykal, Kurban Bayramı dolayısıyla partisinin Kumluca ilçe teşkilatını ziyaret etti. Partililerle bayramlaşan Baykal, yaptığı konuşmada, halkın 7 Haziran'da AK Parti 'ye "Sen tek başına iktidar olmazsın" dediğini söyledi.

Verilen mesajın iyi okunması ve iyi anlanması gerektiğini ifade eden Baykal, "Öyle de olması gerekiyordu. Ancak vatandaşın bu mesajını Devlet Bahçeli meclis başkanlığı seçiminde bozdu. Herşey yolunda giderken nedense son anda karar değiştirdi. CHP her zaman her parti ile aynı masaya oturup konuşan, görüşen bir partidir. CHP vatandaşın mesajını uygulamaya hazırdı. Ne diyordu vatandaş, (AK Parti tek başına iktidar olmamalıdır), CHP de bunu istiyordu" dedi.

MHP lideri Bahçeli'nin "cesaretsiz davrandığını" öne süren Baykal, bundaki amacının da CHP'yi saf dışı bırakarak kendi partisini ana muhalefet yapmak olduğunu iddia etti.

Baykal, "Bu yüzden 1 Kasım seçimlerinde CHP güçlendirilmelidir. Halkımız 7 Haziran'da AK Parti'ye iyi bir ders vermişti, 1 Kasım'da aynı dersi tekrar almalıdır. Bahçeli de ders almalıdır, çünkü bu oyunda en büyük desteği ondan almıştır" diye konuştu.