CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak:
- "Ağrı konusunda Genel Başkanımız kendi danışmanı, aynı zamanda Ağrı Milletvekili adayımız Sayın Cemil Erhan'ı incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gönderdi" - "Sayın Cemil Erhan değerlendirmelerini genel merkeze aktaracak, ondan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır"

ANTALYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, danışmanı ve Ağrı Milletvekili adayı Cemil Erhan'ı Ağrı'daki olaylarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gönderdiğini bildirdi.

Temas ve ziyaretler için Antalya'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , bir otelde sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.

Öztrak, basına kapalı gerçekleşen toplantı arasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Antalya'da turizm ve sanayicilerin sorunlarını dinlediklerini dile getiren Öztrak, "Genel Başkanımız sadece konuşan değil, aynı zamanda konuşturan, dinleyen bir lider. Bu çerçevede bugün Antalya'da turizmcilerin, şimdi de sanayicilerin sorunlarını dinleme, görüşlerimizi paylaşma imkanı bulduk" dedi.

Türkiye 'nin önünde önemli sorunlar bulunduğunu vurgulayan Öztrak, CHP'nin bu sorunlarla ilgili neler yapacağını özel sektörle paylaşma imkanı yakaladıklarını ifade etti.

Özel sektörün teşvik sistemiyle, kiralık arazilerin durumuyla, turizm sektörünün çalışanların eğitimiyle ilgili talepleri bulunduğunu anlatan Öztrak, sektör temsilcileriyle Türk ekonomisinin kırılganlığını değerlendirdiklerini söyledi.

Öztrak, "Neden Türk ekonomisi diğer ekonomilere göre daha fazla sallanıyor? Onun dışında enerji sektöründe, gıda sektöründe, et üretiminde, seracılıkta yaşanan sorunları dinleme ve görüşlerimizi paylaşma imkanı bulduk" diye konuştu.

- Ağrı'daki olaylar

Faik Öztrak, bir gazetecinin "Ağrı konusunda bir değerlendirmeniz olacak mı" sorusunu, "Ağrı konusunda Genel Başkanımız kendi danışmanı, aynı zamanda Ağrı Milletvekili adayımız Sayın Cemil Erhan'ı incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gönderdi. Sayın Cemil Erhan değerlendirmelerini genel merkeze aktaracak, ondan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır" şeklinde yanıtladı.

Ağrı olaylarının ardından ilk girişimde bulunan partinin CHP olduğunu ifade eden Öztrak, "Derhal oraya inceleme yapmak üzere Ağrı milletvekili adayımız gönderilmiştir. Milletvekili adayımızın vereceği rapora göre yetkililerimiz gerekli açıklamaları yapacaklardır" diye konuştu.