CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Siyaset zenginleşme aracı değildir, siyaset köşeyi dönme aracı değildir, siyaset yandaşı kayırma aracı değildir, siyasetin görevi halka hizmet etmektir" - "Yetki verdiler hükümeti kuramadılar, bize yetki vermeleri lazımdı, yetkiyi vermediler. Ben onların yetkisine muhtaç değilim, benim muhtaç olduğum tek yetki halkın iradesidir"

ANTALYA (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu , siyasetin, zenginleşme, köşeyi dönme veya yandaşı kayırma aracı olmadığını belirterek, "Siyasetin görevi halka hizmet etmektir. Ben halkıma, size katıksız hizmet etmek istiyorum, ben bu nedenle sizden yetki istiyorum" dedi.

Parti otobüsüyle Antalya'nın Serik ilçesine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , otobüsle şehir turu atarak, vatandaşları selamladı.

Çınaraltı Meydanı'nda toplanan vatandaşların isteği üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, "Siz korsan bir gösteri yapıyorsunuz, hepinizi Silivri'ye göndereceğim" diye espri yaptı.

78 milyon vatandaşı kucakladıklarını, hiç kimseyi kimliğinden ötürü, inancından ötürü, yaşam tarzından ötürü, ötekileştirmediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Diyorum ki insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. 13 yıldır çok bölündük, ayrıştık, birbirimize düşman gibi bakıyoruz. Artık buna son verelim, birlik olalım, beraber olalım" dedi.

Siyasetin bir zenginleşme, köşeyi dönme veya yandaşı kayırma aracı olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Siyasetin görevi halka hizmet etmektir. Ben halkıma, size katıksız hizmet etmek istiyorum, ben bu nedenle sizden yetki istiyorum. Onlar böldüler, ben böldürmeyeceğim, onlar ayrıştırdılar, ben ayrıştırmayacağım, bana oy versin vermesin bütün vatandaşlarımı baş tacı edeceğim. Çünkü benim tek amacım var, bayrağım dalgalansın, benim tek amacım var, Türkiye bölgesinde ve dünyada önemli bir devlet osun, düşmanım bile bana saygı duysun. Türkiye'yi ben böyle biliyorum, böyle yücelteceğim Türkiye'yi."

- "Milli irade çöp sepetine atıldı

1 Kasım seçimlerinin önemine değinen Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenin ya demokrasiden yana oy kullanacağını veya baskıcı bir yönetime "evet" diyeceğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Ben inanıyorum ki bütün vatandaşımız baskıcı yönetimden memnun değildir. Belki birileri 'baskı olsun, iktidarın elinde sopa olsun' diyebilir, ama ben istemem. Hiçbir vatandaşım, iktidarın baskısı altında kalmasın" dedi.

Milli iradenin çöp sepetine atıldığını savunan Kılıçdaroğlu, CHP'nin iktidar olması halinde emeklinin ilk ikramiyesini alacağını, taşeron işçiliğin de tarihe gömüleceğini belirtti.

- "Yabancıların istihdamı hakkında kanun getirdiler"

Türkiye'de güveni, huzuru sağlayacaklarını vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Senin çocuğun var, dünyanın işsizi var bizde. Yabancıların istihdamı hakkında kanun diye bir kanun getirdiler. Sanki kendimize iş bulduk bir de yabancılara iş bulacağız" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Aksu ilçesinde, belediye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Aksu Belediyesi Yağlı Güreşleri"nin yapıldığı  spor tesislerine geldi.

Burada davul zurnayla karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, er meydanında tur atarak, vatandaşları selamladı, güreşçilerle sohbet etti.