CHP Milletvekili adayı Budak, Kemer'de ziyaretlerde bulundu

CHP Milletvekili adayı Budak, Kemer'de ziyaretlerde bulundu
CHP Milletvekili adayı Budak, Kemer'de ziyaretlerde bulundu
ANTALYA (AA) - CHP Antalya Milletvekili adayı Çetin Osman Budak, seçim çalışmaları kapsamında Kemer ilçesinde ziyaretlerde bulundu.Budak, Kemer...

ANTALYA (AA) - CHP  Antalya Milletvekili adayı Çetin Osman Budak, seçim çalışmaları kapsamında Kemer ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Budak, Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası,  Kemer Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Kemer Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi.

 Kemer'in Antalya için çok önemli bir bölge olduğunu vurgulayan Budak, maden ve taş ocaklarının doğaya verdiği zarardan en fazla etkilenen yerlerden birinin de Kemer ve çevresi olduğunu söyledi.

Budak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde çevre hassasiyetini her zaman ön planda tuttuklarını anlatarak, "Alakır, Geyikbayırı, Uçansu, Hisarçandır gibi doğal güzellikleri bir taş ocağı veya küçük bir hidroelektrik santrali için tahrip etmek Antalya'ya yapılacak en büyük yanlışların başında gelir" dedi.

Doğanın maden ve taş ocakları vasıtasıyla tahrip edilmesinin Antalya'nın hem tarımına hem de turizmine ağır darbe vurduğunu dile getiren Budak, "Antalya, doğal güzellikleri nedeniyle bulunduğu konuma gelmiş, turizmin ve tarımın başkenti olmuştur" ifadesini kullandı.

Turizm ve tarım değerlerini tahrip ederek açılacak taş ocağının katma değer oluşturmadığını, Antalya ekonomisine net bir kazanç sağlamayacağını savunan Budak, turizmin sürdürülebilir bir sektör olmasını isteniyorsa insan eliyle doğaya verilen zararın sona ermesi gerektiğini kaydetti.

  Ankara 'da masa başında haritadan bakılarak maden ocak ruhsatları verildiğini öne süren Budak, şöyle konuştu:

"Yakın tarihte Antalya'nın güzelim dağlarında, yaylalarında turistik bir değerimiz kalmayacak. Antalya'nın yerüstü turizm ve tarım zenginlikleri en büyük değerlerimiz. Uzun yıllardır bu büyük yıkımın sona ermesi için mücadele ediyoruz ancak rant uğruna doğal güzelliklerimizin yok olmasına göz yumuldu."