"Çiçek Açan Kent Antalya Projesi"

"Çiçek Açan Kent Antalya Projesi"
"Çiçek Açan Kent Antalya Projesi"
- Antalya'nın tarihi Kaleiçi ile katıldığı "Çiçek Açan Kent Antalya Projesi" yarışmasında, jüri üyeleri incelemelerini tamamladı

ANTALYA (AA) - Antalya'nın tarihi Kaleiçi ile katıldığı, "Çiçek Açan Şehirler Yarışması" jüri üyelerinin, Hıdırlık Sokak, Hesapçı Sokak, Mermerli Sokak ve Eski Yanık Hastane alanında yapılan düzenlemeleri incelediği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Çiçek Açan Şehirler Proje  Yarışması kapsamında Antalya'ya gelen jüri üyeleri Alain Cappelle ve Richard Daigneault, Kaleiçi'nde yapılan düzenlemeleri inceledi.

Yetkililerden bölgeye ilişkin bilgi alan Cappelle ve Daigneault bol bol fotoğraf çekti. Jüri üyeleri proje kapsamında Kaleiçi'nde gerçekleştirilen etkinliklere katılarak, sokak müzisyenlerinin hareketli şarkıları eşliğinde dans etti. Ebru çalışması da yapan jüri üyeleri, Antalya'yı tepeden gören seyir terasından yat limanı ve Antalya manzarasını seyretti.

Jüri üyelerine incelemeleri sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu, Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak da eşlik etti.