Çığlık Mahallesi'nin 50 yıllık yol çilesi sona erecek

Çığlık Mahallesi'nin 50 yıllık yol çilesi sona erecek
Çığlık Mahallesi'nin 50 yıllık yol çilesi sona erecek
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa'da Çığlık Mahallesi'nin 50 yıllık yol çilesini bitirmek için çalışma başlattı.Antalya...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa'da Çığlık Mahallesi'nin 50 yıllık yol çilesini bitirmek için çalışma başlattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Gazipaşa'da 2015 yılı asfalt programı kapsamında yol çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda ilçede 20 kilometresi sıcak olmak üzere 80 kilometrelik asfalt dökümü yapılacak.

Hasdere-Doğanca grup yolu başta olmak üzere Çığlık, Korubaşı, Çobanlar ve Beyrebucak mahalle yolları asfaltla kaplanacak. Ayrıca bölgede Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki ana arterlerde de asfalt çalışması yürütülecek.

Çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça, Çığlık Mahallesi'nde 11 kilometre asfalt çalışmasını tamamlandığını belirtti. 

Büyükakça ile mahallesinde yürütülen çalışmaları inceleyen Muhtar İlker Özcan da kendileri için adeta çile yoluna dönen yolun asfaltlanmasının büyük sevince neden olduğunu kaydetti.

Özcan, "50 yıl önce yapılmış olan yol, 2015 yılında olmamıza rağmen halen asfaltsızdı. Kış aylarında,  öğrenci taşımacılığı yapan okul taşıtlarımızın çamura saplanmaması için traktörlerimizi günlerce bu yolda bırakırdık. Öğrencilerimiz her yağmur yağdığında bölgede mahsur kalıyor, dolayısıyla eğitim öğretim aksıyordu. Antalya Büyükşehir Belediyemiz sayesinde 50 yıllık yol çilemiz son bulacak" ifadelerini kullandı.

Özcan, yolun asfaltlanmasında emeği geçen başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve koordinatör Ahmet Büyükakça olmak üzere herkese teşekkür etti.