Çin Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret

Çin Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret
Çin Büyükelçisi'nden Vali Türker'e ziyaret
- G20 Liderler Zirvesi ile ilgili hazırlıkları görmek için Antalya'ya gelen Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Antalya Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Antalya Valisi Muammer Türker ile bir süre görüştü.

Vali Türker, Antalya'da 15 ve 16 Kasım'da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde,  güvenlik başta olmak üzere yapılan hazırlıklar konusunda konuk büyükelçiye bilgi verdi.

Türker, G20'nin bir sonraki dönem başkanlığını üstlenecek Çin Halk Cumhuriyeti'ne tecrübelerinden yararlanmaları konusunda destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Yu Hongyang da Belek bölgesine giderek zirvenin yapılacağı oteli gördüklerini belirtti. Yu Hongyang, G20'nin başkanlığını Türkiye 'den sonra Çin Halk Cumhuriyeti'nin üstleneceğini anımsatarak, Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini bildirdi.

Ziyarette, Büyükelçi Yu Hongyang'a siyasetten sorumlu Müsteşar Hua You, güvenlikten sorumlu Müsteşar Gao Fei ile  İzmir Başkonsolosu Su Gaochao da eşlik etti.