Çin heyeti, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Çin heyeti, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti
Çin heyeti, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Hangzhou Belediyesi Komitesi Genel Sekreteri Zhao Yide başkanlığındaki Çin heyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesine...

ANTALYA (AA) - Hangzhou Belediyesi Komitesi Genel Sekreteri Zhao Yide başkanlığındaki Çin heyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulundu.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çin heyeti, G20 Zirvesi kapsamında Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almak için Belediye Başkan Vekili Esat Göyük'ü ziyaret etti. Göyük, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Biz Türk milleti olarak çok misafirperveriz. Antalya'ya gelecek bütün misafirleri en iyi şekilde ağırlayacağız" dedi.

G20 Zirvesi'ni çok önemsediklerini belirten Göyük, bu konudaki bilgi ve tecrübeleri herkesle paylaşabileceklerini kaydetti.

Heyete, Büyükşehir Belediyesinin, G20 Zirvesi kapsamında yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Göyük, "Yaklaşık bir yıldır ciddi hazırlık yapıyoruz. Yol, köprü, kavşak yapımı ve peyzaj çalışmaları ilgili çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Bunun dışında G20 Zirvesi için gerek Cumhurbaşkanlığı gerek Başbakanlık gerekse de ilgili bakanlıklar tarafından bütün tedbirler alındı" dedi.

Hangzhou Belediyesi Komitesi Genel Sekreteri Zhao Yide, Antalya'ya ilk defa geldiklerini ve çok beğendiklerini vurgulayarak, "Dünyanın en güzel yerlerinden biri. G20 Zirvesi için neden Antalya'nın tercih edildiğini burayı gezince çalışmalar hakkında bilgi alınca anladım. Burada yapılan çalışmaları inceledik ve çok etkilendik. Antalya G20 Zirvesi için ev sahipliği yapmayı hak eden bir şehir" diye konuştu.

G20 Zirvesi'ne 2016 yılında Çin'in ev sahipliği yapacağını kaydeden Yide, şöyle devam etti:

"Seneye biz ev sahipliği yaparsak çok mutlu olacağız. Bu nedenle tecrübelerinizden faydalanmak ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak istedik. Verdiğiniz bilgiler bizi çok memnun etti. Çalışmalarınızdan da oldukça etkilendik."