Çin ve Singapur'un EXPO 2016 mesaisi başladı

Çin ve Singapur'un EXPO 2016 mesaisi başladı
Çin ve Singapur'un EXPO 2016 mesaisi başladı
- EXPO 2016 Antalya'ya katılacağını bildiren Singapur ile Çin heyetleri, Aksu ilçesindeki sergi alanında kuracakları bahçe ve projelerle ilgili çalışmalara başladı

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'ya katılacağını bildiren Singapur ile Çin heyetleri, Aksu ilçesindeki sergi alanında kuracakları bahçe ve projelerle ilgili çalışmalara başladı.

EXPO 2016 Antalya'ya katılmaya karar veren ülkelerin hazırlıkları başladı. Sergi alanında 16 bin orkideli bahçe kurmayı planlayan Singapur heyeti, Aksu ilçesindeki sergi alanında inceleme yaptı.

Singapur'un Ankara Büyükelçisi A. Selverajah ve beraberindeki heyet, proje ve yapım işleri direktörlüğünden bilgi aldı. Selverajah, EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ile sergi alanını gezdi. Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, iç bahçe ve dış bahçe ile alandaki çalışmaları Singapur Büyükelçisi'ne yerinde gösterdi. Ziyaret sonrası Genel Komiser Kök, Singapurlu mevkidaşına ziyaret anısına hediye verdi.

Sergi alanında 3 bin 150 metrelik alanda, "Ay Mücevheri" adını verdikleri projeyi yapacak Çin heyeti de çalışmalarını sürdürüyor. EXPO sorumlusu Liu Xuemei başkanlığındaki heyet, kuracakları bahçenin detayları hakkında proje ve yapım işleri, peyzaj direktörlüğü yetkililerinden bilgi aldı.

Çin heyeti 24 Kasım tarihine kadar kalıp, fidanlık, peyzaj, lojistik ve emlak firmaları ile görüşmeler yapacak.