Çıralı Çevre Koruma Protokolü imzalandı

Çıralı Çevre Koruma Protokolü imzalandı
Çıralı Çevre Koruma Protokolü imzalandı
ANTALYA (AA) - Kemer Belediye Başkanlığı ile Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi arasında deniz kaplumbağaları koruma, izleme ve...

ANTALYA (AA) - Kemer Belediye Başkanlığı ile Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi arasında deniz kaplumbağaları koruma, izleme ve tanıtım faaliyetleri işbirliği protokolü imzalandı.

Kemer Belediyesi Tekirova Hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı Tunay Şahin ve Ulupınar Muhtarı Habib Altınkaya katıldı. 

Protokolün amacının, Antalya ile Tekirova arasındaki yer alan Maden Koyu, Beycik Bükü, Boncuk Bükü, Küçük Boncuk Koyu ve Mehmetli Bükü sahillerinde deniz kaplumbağalarının yumurta bırakabileceği yerlerin araştırılması olduğu belirtildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Gül, Kemer Belediyesi olarak imzalanan protokolde, deniz kaplumbağalarını koruma altına aldıklarını söyledi.

Belediye olarak kooperatife personel ve araç desteği sağlayacaklarını ifade eden Gül, "Çıralı ve bölgemizdeki sahillerde deniz kaplumbağalarının tanıtımını fuarlarda yapacağız. Kooperatifin istekleri doğrultusunda deniz kaplumbağaları ile ilgili festival, sempozyum ve gösteri faaliyetlerine destek olacağız. Bu protokol bölgemize hayırlı olsun" dedi.