Çocuğunun tedavisi için yardım bekliyor

Çocuğunun tedavisi için yardım bekliyor
Çocuğunun tedavisi için yardım bekliyor
- Geçimini mevsimlik işlerde çalışarak sağlayan Mustafa Akgül, kalbinde sorun bulunan kızının aylık bin 350 avro tutan ilaç masraflarını karşılayabilmek için hayırseverlerin desteğini bekliyor

ANTALYA (AA) - Türkiye 'nin çeşitli illerinde mevsimlik işçi olarak çalışan Kastamonulu 35 yaşındaki Mustafa Akgül, 17 yaşındaki kızı Güllüşah'ın hastalığına harcanan ilaç parasına çare arıyor.

Güllüşah (17), Sezer (14), Muammer (6), ve Nazlı (4) isimli 4 çocuğu bulunan Akgül, mevsimlik işlerde çalışmak için geldiği Antalya'da AA muhabirine, kızı Güllüşah'ın kalp kapakçıklarının değişmesi gerektiğini, değişmediği takdirde hayatının tehlikeye gireceğini söyledi.

Kızının hastalığını 4 yıl önce öğrendiklerini, hastanelere gittiklerini anlatan Akgül, devletin 60 bin liralık ameliyat masrafını karşılayacağını belirtti.

Akgül, şöyle konuştu:

"Kızımı ameliyat ettirecektik fakat 2 göğsünde iltihap çıktı. Ameliyat edilmesi için iltihapların temizlenmesi lazım. Bunlar temizleninceye kadar ilaç tedavisi devam edecek, ameliyat ondan sonra yapılacak. Kızımın kulanması gerekn ilaçlar aylık bin 350 avro tutuyor. İlaçların parasını çok zor şartlarda ödüyorum. Çünkü yurt dışından ithal edildiği için devlet bu ilaçların parasını karşılamıyor. İlacın parasını ödeyecek gücüm yok. Mevsimlik işlerde çalışıyorum. Hayırseverlerden bu konuda yardım bekliyorum."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Kalp

  ,

  çare