Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, Antalya Muratpaşa Camisi'nde öğle namazının ardından vatandaşlara aşure ikram edildi

ANTALYA (AA) - Cumhurbaşkanlığı, muharrem ayı dolayısıyla Antalya'da aşure dağıttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı  Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, Muratpaşa Camisi'nde, öğle namazının ardından 4 kazanda 4 bin 500 kişilik aşure ikram edildi.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirilen aşure ikramı, üzerinde ay yıldız ile kayısı marmelatından yapılan Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu kazanlardan yapıldı.

Küçükyılmaz, burada yaptığı konuşmada, ikramın Türkiye genelinde her bölgeden 2 ilde olmak üzere 14 şehirde yapıldığını söyledi.

Etkinliğin Akdeniz Bölgesi'nde Mersin ve Antalya'da olduğunu belirten Küçükyılmaz, aşure ikramının ileriki dönemlerde daha geniş yapılmasının düşünüldüğünü anlattı.

Küçükyılmaz, etkinliği geçen yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmetçikle başlattığını hatırlatarak, "Geçen yıl daha küçük çaplı bir organizasyon olmuştu. Bunu genişletmek istediler. Önümüzdeki yıllarda da bunun geleneğe dönüştürülerek devam ettirilmesi düşünülüyor" dedi.

Aşure dağıtımının ardından Küçükyılmaz ve beraberindeki heyet, Muratpaşa Camisi avlusundan ayrıldı.