Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Antalya'da motosiklet grupları ile "Vosvos", klasik otomobil ve off-road tutkunları, Cumhuriyet Bayramı'nı kentte tur atarak kutladı

ANTALYA (AA) - Antalya'da motosiklet grupları ile "Vosvos", klasik otomobil ve off-road tutkunları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kortej oluşturdu. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 92'nci kuruluş yıl dönümünde motosikletleri ve araçlarıyla Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi Dumlupınar Bulvarı'ndaki Antalya Akvaryum'un otoparkında bir araya gelen sürücüler, Türk bayraklarıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Yoğun ilgi gören "92. Yıl Cumhuriyet Korteji", Muratpaşa Belediyesi yanındaki alanda çeşitli faaliyetlerle sona erdi.

Organizasyonla ilgili bilgi veren Selçuk Güleç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında hobi gruplarını bir araya getirdiklerini söyledi. 

Kortejin sadece bugüne özgü olmadığını, milli bayramlarda benzeri organizasyonları gerçekleştirdiklerini dile getiren Güleç, şöyle konuştu:

"Etkinliğimize yaklaşık 350 motosiklet, 50 Vosvos, 50 klasik araba katıldı. Ayrıca off-road araçlarımızda kortejimiz de yer aldı. Ben beden eğitimi öğretmeniyim, bugün izinliyim ancak özel sektörde çalışıp da programa katılan birçok arkadaşımız, iş yerlerinden izin alarak aramızda bulundu. Bu da mutluluk verici."