Demre Muskar Şenlikleri

Demre Muskar Şenlikleri
Demre Muskar Şenlikleri
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - " Su sorunu varsa bunu çözmek benim işim"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 19. Demre Muskar Şenlikleri'nde su sorununun çözüleceğini bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre Türel etkinlikteki konuşmasında, vatandaşı seçimden seçime hatırlayanlardan olmadıklarını belirtti. 

Su sorununu çözme vaadini anımsatan Türel, şunları kaydetti:

"Geçen yıl seçimlerden 20 gün sonra sizin yanınıza geldim. Şimdi ondokuzuncu şenliğinizde yine yanınızdayım. Buraya geldiğimde size bir söz verdim. Su sorunu varsa bunu çözmek benim işim. 'Gerekirse dağları deler Muskar'a su getiririz' dedim. Şimdi 35 kilometre uzaklıktan Muskar'a suyu getirecek çalışmanın projesini tamamladık. İhalesi 20 gün sonra yapılıyor. Bu proje, Finike'den gelen bir su hattıyla yapılacak. Maliyeti 7,5 milyon liradır. Aynı zamanda Çağman da suya kavuşacak. Bizim sadece buraya su getirmek için yaptığımız projenin maliyeti, Antalya'da yapılan Mevlana Kavşağı'ndan daha fazladır. Biz, söz verdiysek yaparız."

Türel ayrıca, 1 Mayıs'ta Demre'nin yol sorununu da çözmek için ekiplerin asfalt çalışmasına başlayacağının müjdesini verdi.