Deniz Feneri Derneği iftarı

Deniz Feneri Derneği iftarı
Deniz Feneri Derneği iftarı
- Derneğin Antalya temsilciliğince düzenlenen iftarda, dernek tarafından yardım yapılan aileler, yetimler ile bağışçı ve gönüllüler bir araya geldi

ANTALYA (AA) -  Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği tarafından düzenlenen iftarda, yardım alan aileler, yetimler ile bağışçı ve gönüllüler bir araya geldi.

Kepez Belediyesi Osman Gazi Semt Konağı bahçesinde düzenlenen iftara, dernek tarafından yardım yapılan aileler ve yetimlerin yanı sıra bağışçılar ile gönüllülerden oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı. Kur'an okunmasıyla başlayan programda, iftarın sonunda yetim çocuklara 100'er lira bayram harçlığı verildi.

İftara katılan derneğin iletişim koordinatörü Recep Koçak, burada yaptığı konuşmada, 20 yıl önce ramazan ayında bir televizyon programıyla yola çıktıklarını hatırlattı. Koçak, "Bir televizyon programı olarak yola çıkan bu iyilik hareketi 60 ülkeye yardımları ulaştırdı. Şu an en ücra köylere kadar iyilik götüren bir dernek haline geldi" diye konuştu.

Koçak, derneğin bulunduğu noktaya gelmesine katkı sağlayan bağışçı ve gönüllülere teşekkür etti.

Antalya Temsilcisi Ahmet Sargın ise Deniz Feneri Derneği'nin Antalya'da ihtiyaç sahibi 3 bin 730 aileye ulaştığını belirterek, hedeflerinin yatağa aç giren çocuk kalmayıncaya kadar çalışmak olduğunu kaydetti.