Deniz Mahallesi'ne yeni yaşam alanı

Deniz Mahallesi'ne yeni yaşam alanı
Deniz Mahallesi'ne yeni yaşam alanı
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Caddesi'nde bulunan parkı da kapsayan yaklaşık 6 dönümlük alanda düzenleme yapacak.Muratpaşa Belediye...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Caddesi'nde bulunan parkı da kapsayan yaklaşık 6 dönümlük alanda düzenleme yapacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Deniz Mahallesi Konyaaltı Caddesi'ndeki alanda incelemelerde bulundu. Uysal, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, mevcut parkın yanı sıra aynı bölgede bulunan belediye mülkiyetindeki alanı da kapsayacak düzenleme ile Deniz Mahallesi'ne yeni bir yaşam alanı kazandırılacağını bildirdi.

Hiçbir ticari ünitenin bulunmayacağı alanda sergi ve konferans salonu, Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) idari ofisinin bulunacağına işaret eden Uysal, düzenleme kapsamında, bölgede bulunan derenin ıslahı ve temizliğinin de yapılacağını kaydetti.

Deniz Mahallesi'ne yeni bir ortak yaşam alanı kazandıracaklarını belirten Uysal, şöyle konuştu:

"Yaşlılarımızın, çocuklarımızın, her vatandaşımızın rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği bir park olacak. Bu alana Deniz Mahallesi Muhtarevinin yanı sıra kentimizin kültür  sanat yaşamına katkı sağlayacak sergi ve konferans salonu yapmayı planlıyoruz. Yıllardır atıl durumda kalmış dere yatağını da temizleyeceğiz ve aydınlatacağız."