Din görevlileri, telefon dolandırıcılığına karşı uyaracak

Din görevlileri, telefon dolandırıcılığına karşı uyaracak
Din görevlileri, telefon dolandırıcılığına karşı uyaracak
ANTALYA (AA) - Manavgat'ta din görevlileri, cuma namazı hutbesinde vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı uyaracak. Manavgat İlçe Emniyet...

ANTALYA (AA) - Manavgat'ta din görevlileri, cuma namazı hutbesinde vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı uyaracak. 

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, "Güvenli Sokaklar Gülen Yüzler" projesi kapsamında, vatandaşların dolandırıcılıkla ilgili konularda uyarılması için Manavgat Müftülüğü ile çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında Manavgat'ın 106 mahallesinde görev yapan din görevlileri camilerde "telefonda kendisini savcı, hakim, polis ve askeri personel olarak tanıtarak vatandaşların bilgilerinin terör ve suç örgütlerinin eline geçtiğini söyleyerek veya 'ödül kazandınız' diyerek kandırmak suretiyle vatandaştan para veya kredi kartı bilgilerini isteyen kişilere asla itibar etmemesi, hiçbir kamu görevlisinin kimseden para ile değerli eşya talep etmeyeceği' hakkında bilgilendirme yapacak.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ayrıca vatandaşları, Manavgat'ta bulunan ana caddeler, alışveriş merkezleri civarları, halkın yoğun olduğu yerlerde ve cami civarlarında toplumun insaf, acıma, yardımseverlik ve dini duygularını sömürmek suretiyle dilencilik faaliyetinde bulunarak maddi menfaat sağlayan kişilere karşı dikkatli ve duyarlı olması konusunda uyardı.