Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:
- "Antalyalılar yapılan hizmeti unutmaz. İnşallah 7 Haziran'da Başbakanımızın arkasında, el ele omuz omuza yürüyerek en az yüzde 50 ile Başbakanımıza destek vereceğiz"

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalyalıların yapılan hizmeti unutmayacağını, 7 Haziran'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu en az yüzde 50 ile destekleyeceğini söyledi. 

Çavuşoğlu, Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla Kepez Turgut Özal Spor Salonu önündeki alanda gerçekleşen 150 tesisin açılış törenine katıldı. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, son 14 yıldır AK Parti 'nin kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın liderliğinde Antalya'ya 15 milyar lira değerinde yatırımlar yapıldığını söyledi. 

Yatırımların Başbakan Davutoğlu'nun liderliğinde de devam edeceğini dile getiren Çavuşoğlu, Davutoğlu'nun Antalya'ya önemli müjdeler getirdiğini kaydetti. 

Antalya'nın bugün Türkiye'de ve dünyada turizmin başkenti olduğunu anlatan Çavuşoğlu, yapılacak yeni yatırımlarla golf sahalarıyla, kayak merkezleriyle sporun da merkezi olacağını bildirdi. 

Çavuşoğlu, Antalya'nın tarımın da başkenti olduğunu belirterek, "Tarlayı da ekeriz, koyunu da keçiyi de güderiz, biz Antalyalılar sadece AK Parti'ye oy veririz Sayın Başbakanım" dedi. 

G20 Liderler Zirvesi ile NATO Dışişleri Bakanları zirvelerinin Antalya'da yapılacağını hatırlatan Çavuşoğlu, Antalya'nın önemli zirvelere ev sahipliği yaptığını, diplomasinin de merkezi olduğunu ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, bilge adam Başbakan Davutoğlu'nun liderliğinde Antalya'nın eğitimin de başkenti olacağını kaydetti. 

AK Parti döneminde Antalya'nın önemli hizmetleri aldığını söyleyen Çavuşoğlu, "Antalyalılar yapılan hizmeti unutmaz. İnşallah 7 Haziran'da Başbakanımızın arkasında, el ele omuz omuza yürüyerek en az yüzde 50 ile Başbakanımıza destek vereceğiz" diye konuştu. 

Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine de çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Antalya Valisi Muammer Türker de Antalya hakkında bilgi vererek, açılışı yapılacak yatırımların hayırlı olmasını temenni etti. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, miting havasında bir toplu açılış töreni gerçekleştirildiğini, bu coşkunun 7 Haziran'ın müjdesini verdiğini söyledi. Kendilerinin, Antalyalıların hizmetkarı olduğunu belirten Türel, tuzaklara, oyunlara hiçbir zaman boyun eğmediklerini ve eğmeyeceklerini ifade etti.

Açılış törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile vatandaşlar katıldı.