Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da
- Bakan Çavuşoğlu, ziyaret ettiği Alanya Huzurevi sakinlerinin Dünya Kadınların Günü'nü kutladı - Huzurevindeki erkekler ise Bakan Çavuşoğlu'ndan erkekler gününün de kutlanmasını istedi

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Huzurevi'ni ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ile Alanya'da huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu'nu burada Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji'ndeki İngilizce Öğretmeni Nili Bilkur karşıladı. 

Öğretmenine çiçek veren Çavuşoğlu, kendisiyle sohbet etti. Bilkur, Bakan Çavuşoğlu'nun zeki bir öğrenci olduğunu ve kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Daha sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın huzurevi sakinlerinin gününü kutlayan ve onlarla pasta kesen Çavuşoğlu, kadınların her alanda önemli bir misyona sahip olduklarını vurguladı.

Bu sırada huzurevi sakinlerinden Ali İhsan Uvaçın, Çavuşoğlu'na erkekler gününün ne zaman kutlanacağını sordu. Uvaçın, Kadınlar Günü gibi Erkekler Gününün de kutlanmasını istedi. Erkekler için Babalar Günü olduğunu anlatan Çavuşoğlu, kendisinin Babalar Günü'nde huzurevini ziyaret ettiğini kaydetti. 

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra huzurevi sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.