Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da
- Memleketi Antalya'da coşkuyla karşılanan Çavuşoğlu: -"Hangi vesileyle olursa olsun Antalya'ya, baba ocağına gelmek bizim için hem büyük mutluluk kaynağı hem de hizmetlerimize vesile oluyor" - "Tabii ki çalışmalarımız var, hiçbir zaman ne Antalya olarak ne Türkiye olarak çaresiz kalmadık çok şükür, yine çaresiz kalmayız. Hangi adımları atacağımızı değerlendireceğiz"

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'da coşkuyla karşılandı.

Belgrad'daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 22. Bakanlar Konseyi Toplantısı'nın ardından memleketi Antalya'ya gelen Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve partililer tarafından karşılandı.

Dışişleri Bakanlığı görevine getirilmesinin ardından ilk kez memleketi Antalya'ya gelen Çavuşoğlu, havalimanında coşkuyla karşılandı. Havalimanında kendisini bekleyenler tarafından meşaleler yakılan ve konfetiler atılan Çavuşoğlu, karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı.

Hangi görevi yaparsa yapsın ilk fırsatta Antalya'ya geldiğini anlatan Çavuşoğlu, "Bu yıllardır Antalyalılarla, hemşehrilerimizle ve teşkilatlarımızla kendi aramızda oluşturduğumuz güçlü bir bağdır, bu bağın sonucudur. Antalya'ya hizmet etmek bizim boynunuzun borcu. Nasıl Türkiye'ye hizmet etmek asli görevimiz ise seçim bölgemiz, bize oy veren, Ankara'ya gönderen seçmenlerimizin, vatandaşlarımızın da bizden beklentileri var" diye konuştu. 

Her fırsatta Antalya'ya gelerek, hizmetleri nasıl yapacaklarını, yaptıklarını değerlendirdiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, yeni müjdelerle geldiklerini ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Malum şimdi Rusya ile olan bu uçak düşürme krizinden sonra sektörümüzün, tarım sektörümüzün, turizm sektörümüzün bazı tereddütleri var. Veya ne yapabiliriz? Yarın Turizm Bakanımız da gelecek, onları turizm sektörüyle görüşeceğiz. Tabii ki çalışmalarımız var, hiçbir zaman ne Antalya olarak ne Türkiye olarak çaresiz kalmadık çok şükür, yine çaresiz kalmayız. Hangi adımları atacağımızı değerlendireceğiz."

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 52'ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali'ne de değinen Çavuşoğlu, Antalya'nın her türlü siyasi, kültürel ve sanat etkinliklerinin merkezi olduğunu belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, "Menderes beye de çok teşekkür ediyoruz, Antalya'yı kutluyoruz. G20 Liderler Zirvesi sebebiyle her zamanki yapılan zamandan biraz erteleyerek, bugün gerçekleştiriyorlar. Yani eskiden akim ayında yapılırdı, Kasım ayına erteledi. Önümüzdeki yıllarda bu festivali daha da güçlendireceğiz. Dolayısıyla hangi vesileyle olursa olsun Antalya'ya, baba ocağına gelmek bizim için hem büyük mutluluk kaynağı hem de hizmetlerimize vesile oluyor" dedi.