Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı

Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
- Şehit polis memuru Tansu Aydın'ın anne ve babasına şehadet haberi tatile geldikleri Antalya'da psikologlar ve sağlık görevlileri eşliğinde verildi

ANTALYA (AA) - Diyarbakır 'ın Yenişehir ilçesinde uğradığı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru Tansu Aydın 'ın Antalya'da tatilde olan anne ve babasına şehadet haberi verildi.

Şehit polis memuru Tansu Aydın'ın Zonguldak'ta yaşayan anne ve babasının tatil için Antalya'daki kızları Banu İlleez'in yanında bulunduğu belirlendi.

Fikret ve Ulviye Aydın'a önce oğullarının yaralı olduğu söylendi. Bu sırada eve gelen sağlık ekipleri anne Ulviye Aydın'a sakinleştirici iğne vurdu.

Daha sonra  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı psikologlar ve İl Emniyet Müdürlüğünden üst düzey yöneticiler, anne ve babaya oğullarının şehadet haberini verdi.

Bu sırada 112 Acil Servis ekipleri de evde hazır bulundu. Haberin verilmesinin ardından evden ailenin feryatları yükseldi. 

Şehit polis memurunun annesi, babası ve ablası daha sonra İl Emniyet Müdürlüğüne ait bir minibüsle Diyarbakır'a gitmek üzere havalimanına götürüldü. Araca ambulansla bir sağlık ekibi de eşlik etti.

Öte yandan Tansu Aydın'ın şehit olduğu haberini alan mahalle sakinlerinin de balkonlarına Türk bayrağı astıkları görüldü.