Doeke Faber, şakayık alanını inceledi

Doeke Faber, şakayık alanını inceledi
Doeke Faber, şakayık alanını inceledi
ANTALYA (AA) - Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) eski başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır'da...

ANTALYA (AA) - Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) eski başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır'da bulunan şakayık koruma alanında incelemelerde bulundu. 

Bahçecilik EXPO'larının denetleyici kurumu olan AIPH'nin eski Başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber, Hisarçandır'daki şakayık koruma alanını gezdi. Denizden yaklaşık bin 400 metre yükseklikteki Hisarçandır köyü Sarıçınar mevkisine çıkan Faber, henüz yeni filizlenen EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayıkı doğal yaşam alanında gördü. 

Antalya'nın muhteşem doğal güzelliklere sahip olduğunu vurgulayan Faber, şöyle konuştu:

"Antalya, dünyada turizm şehri olarak biliniyor. Ancak endemik bitki zenginliği ve tarihi geçmişi ile çok önemli bir kent . Toros Dağları, adeta bir endemik bitki yuvası. Şakayık gibi görsel güzelliği olan, endemik bir bitkinin sembol çiçek olarak seçilmesi çok isabetli karar olmuş. Şakayıkları burada doğal yaşam alanında görmek çok güzel bir duygu."      


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Turizm

  ,

  Çiçek

  ,

  Yaşam

  ,

  kent

  ,

  koruma