Dokuma Fabrikası alanındaki çalışmalar

Dokuma Fabrikası alanındaki çalışmalar
Dokuma Fabrikası alanındaki çalışmalar
- Dokuma Proje Çalışma Grubu Başkanı Aydın: - "Bizi haksız yere eleştiren çevrelere buradan bir çağrı yapmak istiyoruz: Gördüğünüz gibi birçok oda, esnaf ve yönetici bu işin içinde. Bizler ne yaptığımızı biliyoruz. Eleştirilere de kulağımız tıkalı

ANTALYA (AA) - Dokuma Proje Çalışma Grubu Başkanı Osman Aydın , "Bizi haksız yere eleştiren çevrelere buradan bir çağrı yapmak istiyoruz: Gördüğünüz gibi birçok oda, esnaf ve yönetici bu işin içinde. Bizler ne yaptığımızı biliyoruz. Eleştirilere de kulağımız tıkalı" dedi.

Aydın, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Dokuma Fabrikası alanında yapılacak çalışmalara ilişkin kent halkının da fikirleri alınarak hazırlanan raporun Kepez Belediye Meclisine sunulacağını bildirdi.

Dokuma gibi büyük bir alanın elden çıkmaması için çalıştıklarına değinen Aydın, alandaki binaların muhafazası, peyzaj ve bitki dokusu korunarak restorasyonu ve alana yeni fonksiyonlar yüklemeye dönük bir fikir projesi oluşturulacağını ifade etti.

Çalışma grubunun 7 Nisan'da uzmanlarla bir değerlendirme toplantısı yapacağını anlatan Aydın, bu tarihe kadar kent halkından Dokuma Fabrikası'nda neler yapılmasını istediklerini, www.kepezdokuma.com internet  adresine yazmalarını istedi.

Aydın, bundan sonraki süreci kamuoyuyla paylaşmalarına rağmen eleştirilere maruz kaldıklarına değinerek, şöyle konuştu:

"Bizi haksız yere eleştiren çevrelere buradan bir çağrı yapmak istiyoruz: Gördüğünüz gibi birçok oda, esnaf ve yönetici bu işin içinde. Bizler ne yaptığımızı biliyoruz. Eleştirilere de kulağımız tıkalı. Yine de bizi haksız yere eleştirenlerin eleştirilerine açığız, yeter ki yapıcı olsun. Sadece şunu söylüyoruz: Daha raporumuzu görmediniz, ne yazacağımızı da bilmiyorsunuz. Görüşlerin nasıl toparlanıp bilim kurulundan geçeceği hakkında bilginiz yok. En iyisi azıcık sabredin."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Antalya

  ,

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Bilim

  ,

  kent

  ,

  esnaf