Dokuma Fabrikası halka açılacak

Dokuma Fabrikası halka açılacak
Dokuma Fabrikası halka açılacak
ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Fabrikası'nın halka açılacağını ve fabrika alanı içine kadın, genç ve çocuklara yönelik...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Fabrikası'nın halka açılacağını ve fabrika alanı içine  kadın , genç ve çocuklara yönelik birçok sosyal donatı oluşturulacağını bildirdi.

Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Tütüncü, Ulus Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi, mahallelinin sorunlarını dinledi.

Kepez'in güzel yerleşim yerlerinden biri olan Ulus Mahallesi'nde alt ve üst yapı hizmetlerinin tamamlandığını kaydeden Tütüncü, bölgede bulunan ve yıllardır kaderine terk edilen Dokuma Fabrikası'nın da yeniden kent hayatına kazandırılacağını ifade etti.

Fabrika alanında çalışmaların başladığını belirten Tütüncü, şu bilgileri verdi:

"Dokuma alanında özellikle hanımlara, gençlere ve çocuklara yönelik pek çok sosyal donatıyı oluşturacağız. Alanda 70 bin metrekarelik bir çam ormanı var. O alanı vatandaşlarımız için spor yapabilecekleri bir yer haline getiriyoruz. Hanımlarımız, çam ormanlarının altında doğa ile buluşup yürüyüş yapabilecekler. Hanımlarımıza yönelik yapacağımız çok güzel hizmetlerden bir tanesi de el işi ürünleri satış alanı olacak. Türkiye 'nin en büyük oyuncak müzesini de Dokuma Fabrikası içerisine kazandıracağız. Dokuma'da kuracağımız bilim merkeziyle de gençlerimiz ve çocuklarımız atölye çalışmalarını yapabilecekleri bir mekana kavuşmuş olacaklar."

Fabrikalar Mahallesinde de yeni bir açık yüzme havuzu inşa edeceklerini kaydeden Tütüncü, tesis yapımının önümüzdeki günlerde başlayacağını bildirdi.