Dokuma Fabrikası'nda resim çalıştayı yapıldı

Dokuma Fabrikası'nda resim çalıştayı yapıldı
Dokuma Fabrikası'nda resim çalıştayı yapıldı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesinin işbirliği ile ATSO Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin Dokuma Fabrikası'nda düzenlediği resim...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesinin işbirliği ile ATSO Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin Dokuma Fabrikası'nda düzenlediği resim çalıştayı sona erdi.

Fabrikanın sosyal tesislerinde yapılan ve 10 gün süren çalıştayda öğrencilerin, Antalya'nın tarihi simgeleriyle ilgili ürettikleri yağlı boya, karakalem, pastel ve sulu boya çalışmalarından oluşan 60 resim, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başladı.

Serginin açılışına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çalıştay ile öğrencilerin yeteneklerini sergileme imkanı bulduğunu söyledi.

Eserlerin Dokuma Fabrikası'nda yapılmış olmasını da çok anlamlı bulduğunu kaydeden Tütüncü, şöyle konuştu:

"Resim çalıştayına katılan öğrencilerimizi kutluyorum. Birbirinden değerli eserler üretildi ve sergilenmeye başladı. Bu serginin gelirleriyle Güzel Sanatlar Lisesinin eğitim imkanlarını kolaylaştırıcı adımlar atacağız. Belediye olarak kültür ve sanat merkezlerimizi, öğrencilerimizin hizmetine sunduk, sunmaya da devam edeceğiz. Her şey daha nitelikli öğrenci öğrencilerin yetişmesi için."

Sergi, 5 Haziran 2015 tarihine kadar ziyarete açık olacak.