Dokuma'da resim çalıştayı

Dokuma'da resim çalıştayı
Dokuma'da resim çalıştayı
ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yıllardır atıl halde bulunan Dokuma Fabrikasını, düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleriyle...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yıllardır atıl halde bulunan Dokuma Fabrikasını, düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleriyle kültür merkezi haline getirdiklerini bildirdi.

Başkan Tütüncü, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Dokuma Fabrikası alanında gerçekleştirilen resim çalıştayını ziyaret ederek, öğrencilerin çalışmalarını inceledi.

Burada konuşan Tütüncü, halka açma sözünü yerine getirdiği Dokuma Fabrikası'nın uçurtma şenliği ve cirit gösterisinden sonra resim çalıştayı etkinliğine de ev sahipliği yaptığını kaydetti.

Öğrencilerin Dokuma'da sanatsal etkinlikte bulunmalarından mutluluk duyduğunu belirten Tütüncü, "Dokuma'yı halka açmak, kültürün, sanatın hizmetine tahsis etmek önemli bir hedefti. Bu hedefi gerçekleştirmek için zamana ve sabıra ihtiyaç var.  Sabırla çalışıyor ve Dokuma'yı halka kazandırmaya murat ediyoruz" dedi.

Bu arada 15 Mayıs'ta sona erecek çalıştayda üretilen eserler, 20 Mayıs'ta sergilenecek.