Dolandırıcılık zanlısı yakalandı

Dolandırıcılık zanlısı yakalandı
Dolandırıcılık zanlısı yakalandı
- Kendisini kamu görevlisi gibi tanıtarak cep telefonuyla dolandırıcılık yapmaya çalışan zanlının, daha bu yöntemle üç kişinin toplam 200 bin lirasını aldığı tespit edildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen bir kişi yakalandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, M.C, kendisini kamu görevlisi gibi tanıtan kişi tarafından, bankadaki parasını çekmesi talebiyle dolandırılmak istediğini belirterek, polis ekiplerine başvurdu.

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmada zanlı B.C, banka önünde müşteki M.C. ile cep telefonuyla görüşürken yakalandı. Gözaltına alınan zanlının, ilk incelemelere göre daha cep telefonuyla Z.S, G.Ç. ve M.B'yi de toplam 200 bin lira dolandırdığı tespit edildi.

Hazırlanan yayın ve broşürlerle vatandaşların dolandırıcılık suçlarına karşı uyarıldığı ve bu konudaki farkındalığın artırılmaya çalışıldığının vurgulandığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Vatandaşların, telefonla kendisini polis, asker, hakim ve savcı olarak tanıtan ve size suç isnat eden, telefonunuzun sim kartının kopyalanarak terör örgütleri tarafından kullanıldığını söyleyen, belirli adresleri göstererek buralara operasyon yapılacağı, ilgili yere para veya altın bıraktırılarak şüpheli şahısların yakalanacağını söyleyen, şüpheli ve şüphelilere inanmamaları ve en yakın kolluk kuvvetlerine gitmeleri veya 155-156'yı arayarak bilgi vermeleri gerekmektedir."