Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, işadamlarının konuğu oldu

Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, işadamlarının konuğu oldu
Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, işadamlarının konuğu oldu
ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KONYSİAD) konuğu oldu.Başkan Genç, Antalya...

ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç , Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KONYSİAD) konuğu oldu.

Başkan Genç, Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde düzenlenen toplantıda, işadamlarına Döşemealtı'nda planlanan ve uygulama aşamasındaki projeler hakkında bilgiler verdi.

Döşemealtı'nın diğer merkez ilçelere göre yeterince gelişmediğine değinen Genç, "Amacımız çağdaş ve modern kentleşmenin temellerini atmak ve ilçemizin geri kalmışlığını yeni vizyon projelerimizle telafi etmektir" dedi.

Genç, Antalya'nın içme suyunu karşılayan Kırkgöz su kaynaklarının, Döşemealtı sınırları içinde olduğunu, göl ve çevresini turizme kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Tarihi Evdirhan'ın 800 yıllık bir geçmişi sahip olduğunu ve yüzde 70'inin zarar gördüğünü vurgulayan Genç, "Evdirhan'ı restore ettirmek için valiliğimiz öncülüğünde Akdeniz Üniversitesi ile restorasyon protokolü imzaladık. Uluslararası yatırım kaynaklarıyla da sağlık turizmi için işbirliğimiz var" diye konuştu.