Döşemealtı Belediyesi av turizminden pay alacak

Döşemealtı Belediyesi av turizminden pay alacak
Döşemealtı Belediyesi av turizminden pay alacak
ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü arasında bir yıl süreli protokol imzalandı.Protokole göre,...

ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü arasında bir yıl süreli protokol imzalandı.

Protokole göre, Döşemealtı Belediyesi bölgede yapılan av faaliyetlerinden pay alacak, yaban hayatının korunması ve kaçak avcılığın önlenmesi konularında ilgili kurumlarla işbirliği içinde olacak.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç , ilçenin av turizmi konusunda şanslı bir bölge olduğunu, protokol ile kaçak avlanmalar konusunda zabıta ekiplerinin ilgili kurumlarla işbirliği yapacağını bildirdi. Genç, böylece Döşemealtı Belediyesinin bir yandan yaban hayatının korunmasına destek verirken diğer yandan av turizminden elde edilen gelirden pay alacağını ifade etti.

Döşemealtı ilçe sınırlarında yer alan ve Türkiye 'nin en önemli milli parkları arasında gösterilen Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı, yaban hayvanları popülasyonu bakımından zengin olduğu için av yapmak isteyenlerce yoğun olarak tercih ediliyor.